Tesla Türkiye’ye Geliyor !

7’den 70’e herkesin dilinde dolanan isim Elon MUSK’ın Türkiye’deki popülerliği her geçen gün artıyor. Başarılı girişimleri ile kalitede adeta bir marka olan Elon Musk Türkiye pazarına girmeyi hazırlanıyor. Şirketin ilk şubesi İstanbul’da kurulması planlanıyor. Her geçen gün sokaklarda daha sık görmeye başladığımız Tesla araçları açılacak olan bu şube ile beraber sayıları kat kat artacağı planlanıyor. Tahminlere göre Model 3 aracı ile Türkiye’de satışa sunulacak olan Tesla araçları bu stratejisi ile gerek Model 3’ün ergonomik kullanımı gerekse satış fiyatının diğer Modellere göre daha makul olması sebebiyle Türkiye’de tercih edilen bir seçenek olacak. Yaklaşık fiyatının 70 bin euro olacağı tahmin ediliyor.

Yerli ve milli elektrikli otomobilimiz seri üretime başlaması ile oluşacak pazarın bu fiyatların aşağı çekileceği tahmin edilmektedir. Gelişmelere göre yaklaşık 10 sene sonra orta gelir düzeyli her ailenin ulaşabileceği bir teknoloji olmaya doğru ilerleyen elektrikli araba serüveni bizler için gerçekten heyecan verici duruyor.

Peki Tesla Model 3 bizlere sunmuş olduğu yerleşik haritalar ve navigasyonlu 15 inç dokunmatik ekran , Wi-Fi ve LTE internet bağlantısı, anahtarsız giriş ve uzaktan klima kontrolü uygulamasıyla sesle etkinleştirilen kontroller ve 60/40 bölmeli katlanır arka koltuklar ile pek çok kolaylıklar bizleri oldukça memnun edeceğe menziyor.

15 “dokunmatik ekran, çift zonlu iklim kontrol sistemi, FM / İnternet yayını yapan radyo, Tekstil Oturma, açık depolama ve iki USB portlu orta konsol gibi iç yapı donanımı ile Model 3’ün konforunu etkileyen önemli unsurlar olarak sayabiliriz.

Bir Cevap Yazın