Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ2 ve XZ2 Kompakt Sızdırıldı!

Evan Blass’ ın en son attığı tweetle renklerininde ortaya çıktığı Sony’ nin yeni amiral gemisi ve kompakt yandaşçısına dair birçok bilgi sızdırıldı.

Cihazların renkleri hakkında konuşacak olursak daha önce sızdırılmış olan Motorola GM 6 Plus’ta da olduğu gibi bu cihazlarda da olduğu farklı renkler bulunmakta. Bu renklerin nar çiçeği, cam mavisi rengi gibi özel isimlerini hiç bilmem ama genel isimleriyle mavi, pembe, turuncu ve turkuaz ve lacivert gibi pek rastlanmadık renkler bulundurmakta.

Cihazın arka tarafına baktığımızda ise XZ2’de orta kısımda, kompaktta ise biraz daha yukarısında olmak üzere parmak izi okuyucuları bulunmakta. Alt kısımda ise Xperia yazısı bulunmakta.

Cihazın diğer sızıntılarından bahsedecek olursak, Sony cihazın yan çerçevelerini fazlasıyla inceltmiş fakat alt ve üst çerçevelere dokunmayarak bence tasarım ve kullanış için en doğrusunu yapmış. Ekran kısmında ise XZ2’de 5.7”, Kompaktte ise 5” ekran bulunduğu söylentileri var. Cihaz kenarlarında ise aliminyum çerçeve bulunmakta. Ve cihazlar Corning Gorilla Glass 5’in cam yüzeyi ile korunuyor.

xperia_xz2 technofeat

Kamera tarafında ise XZ2 19 MP 1.8 diyafram açıklığına sahip, 4K HDR vide o kaydı ve Full HD yavaş çekim yapabilen kameraya sahip. Cihazda ön tarafta ‘S Froce’ isimli Stereo Haporlör bulunmakta ve ses titreşimlerini senkorize eden bir haptik geribildirim sistemi ile sesi iyileştiriyor. Fakat bu özellik sadece XZ2 için geçerli Kompakt’ ta bulunmamakta.

XZ2′ de USB Type C ve kablosuz şarj ile şarj edilebilen 3180 mAh pil, Kompakt’ ta ise sadece kablolu şarj özellikli 2870 mAh pil bulunmakta.

Evan Blass’a göre cihaz gücünü Qualcomm’ un yeni birçok özelliği sunan işlemcisi Snapdragon 845′ ten alıyor.

Cihaz 26 Şubat’ ta 8:30 civarlarında Barcelona’ da ki MVC 2018 etkinliğinde tanıtılacak!

 

Bir Cevap Yazın