Sonunda Google Android’e Karanlık Mod’u Getiriyor!

Android-technofeat-theme

Birçok Android kullanıcısının Google Play Mağazasını kullanarak edindiği Launcer uygulamaları ve ROM’lar sayesinde erişebildiği karanlık tema sonunda Android’e geliyor!

technofeat android dark mode

Google Issue Tracker tarafından onaylanan mod, muhtemelen bir daha ki sürümle birlikte gelecektir.Geliştirici karanlık mod için onayı verdi ve gelecek Android sürümlerinde kullanılacağını beyan etti! Fakat yeni sürümden kasıt Android 9.0 P mi yoksa dahada sonra çıkacak bir Android sürümüyle mi gelecek bilinmiyor.

Peki Google bu özelliği bir launcher uygulamasıyla Pixel 2 ve XL için sunup ardından tüm Android 8.0 Oreo cihazlar için sunmasına ve bu kadar sevilip kullanılmasına rağmen neden daha önce çıkarmadı?

Yeni mod Pixel 2 ve XL’ a sunulan launcherla aynı mı olacağı ise bilinmiyor fakat bizce daha stabil ve daha stabil bir şekilde  Android kullanıcısına sunulacak. Androide Karanlık modu sağlayan Rom’da karanlık ağırlıklı arkaplan üzerine beyaz yazılar bulunuyor. Android için gelmiş her temayı, hayran kitlesi launcher veya bir ROM’a daha az stabil fakat daha abartılı ve daha özelleştirilebilir sunduğundan bizce bu yeni modu da Google daha stabil ve daha sade çıkartacaktır.

 

Bir Cevap Yazın