Qualcomm Snapdragon 845 ile birlikte Daha Güçlü Özellikler Geliyor!

Şu ana kadar Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 845 hakkında bir çok bilgiye erişmiştik. Bu işlemci Xiaomi, Samsung, LG ve benzeri gelecek nesil cihazlarında kullanacığından haberdarız. Bunlardan bazıları Bluetooth ile daha iyi dinleme kalitesi AR,VR ve HDR teknolojilerini daha verimli kullanmak için yenilikler getireceği yönündeydi!

Tabi ki de Qualcomm’ dan Snapdragon 845 için beklentilerimiz çok daha fazlası ve bu beklentilerimizin boşa çıkmayacağını görüyoruz. Daha öncesinde haberdar olduğumuz birkaç özellikte bu beklentimizin artmasını sağladı; Bluetooth kaynağının sesi daha senkronize şekilde birden fazla aygıta aktarmasına izin vermek için Broadcast Audio içermesi ve kablosuz bağlantıyı kontrol etmek için TrueWreless Stereo teknolojisini daha iyi ve verimli bir şekilde geliştirmesi gibi çalışmalar dikkatimizden kaçmadı!

Sanal gerçeklik konusunda özellikle mobil kısmında yenilikçi gelişmeleriyle bu teknolojiye öncülük edecek gibi gözüküyor!

Aynı zamanda şirket Snapdragon 845 ile yapay zeka tarafında da Snapdragon Sinirsel İşlemci Motoru (NPE), Android Sinir Ağları API’si için destek ve Altıgen Sinir Ağı (NN) kütüphanesi teknoloji geliştirmelerinde bulunmakta!

Bir Cevap Yazın