Casper Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor.

Her ne yapmak isterseniz, size daha iyisini yapmanız için yardım edebiliriz. Sözüyle yola çıkan CASPER bilgisayar sektöründe özellikle orta düzey bilgisayar kullanıcıları için tercih sebebi olmayı başarmıştır. Sadece bilgisayar üretimiyle kalmayıp telefon sektörüne VIA serisi ile girmeyi başaran CASPER bu sefer kendinden söz ettirecek bir adım daha atmaya niyetlenmiş gibi gözüküyor.

 

2018 yılı dâhilinde Türkiye’de akıllı telefon üretimine başlayacaklarını dile getiren CASPER ilk aşamada sınırlı üretime sonra ki tesis kurulumu ve teknik çalışmaları tamamlamasıyla birlikte tamamen Türkiye’de telefon üretimine başlayacaklarını dile getirdi.

 

Gönlümüzden geçen %100 yerli ve milli markaların sayılarının artması ve piyasada yerlerini alması olsa da hedeflere bir yerden başlanması gerektiği bilinciyle CASPER gibi önemli bir markanın ülkemizde üretim sahası kurması hatırı sayılır bir gelişme olduğu aşikârdır. Bu tür tesisler gerek lojistik gerekse iş istihdamı açısından ülkemize gelir kapısı açacaktır. Umarız kurulacak olan telefon üretim tesisinin bilgisayar sektöründe yakalanan başarının telefon sektörüne de aktarılmasına vesile olur. Yerli markaların her geçen gün artması dileğiyle!

Bir Cevap Yazın